Workshop svobodného tance

Vnitřní živost

3. - 4. 2. 2024

Od potlačení k vlastní autenticitě

.

"Workshop svobodného tance mi přinesl především uvědomění, že to, co cítím, je v pořádku, tedy přijetí sebe sama. Zvědomění a vnímání svých vnitřních pocitů. V bezpečném prostředí, ve kterém jsem se mohla naplno uvolnit a pohlédnout do sebe. Během workshopu se dostavilo i několik AHA momentů. Odcházím uvolněná a plná radosti a lásky. Velký dík."
Míša

Propojíme se do hloubky se sebou

Na tomto workshopu budeme společně...

...zkoumat hluboký proud naší niterné živosti.
...ladit se na své bytí, svou vlastní esenci.
...propojovat se svým niterným zdrojem energie.
...prozkoumávat cesty autentického sebevyjádření.

.

"Svobodně tančím řadu let převážně s lektorkami. Na Dušanův svobodný tanec mě zavedla zvědavost, jaký asi bude tanec vedený mužem? Po několika lekcích mohu vnímat, že Dušan má v sobě dar vytvořit pro skupinu bezpečný prostor. Empaticky provází každého, ať přichází do tance s čímkoli a zprostředkovává léčivý účinek tance na tělo i duši. Svým vedením je podporou a inspirací. Je úžasné vnímat, jak se skrze tanec můžeme vzájemně podporovat, tvořit, propojovat, učit se, aniž by nás okolí hodnotilo a pak mít možnost vše prožité sdílet v závěrečném kruhu. Svobodný tanec s Dušanem doporučuji těm, kteří chtějí zkoumat a obohatit svůj vnitřní svět, aby pak mohli žít vědomě ten venku. Ať jsou na začátku nebo kdekoli na cestě poznávání svého já."
Gábina

.

Strávíme víkend v hlubokém přijetí

Strávíme vákend v prostoru, který podporuje...

...otevírání se hlubokému spojení se sebou samými.
...poznávání toho, co nám v tomto propojení brání.
...integraci těchto částí skrze soucitné přijetí.
...projevování autenticity v bezpečném prostředí.

.

"Byla jsem už dříve spontánně tančit jinde, u Dušana na svobodném tanci poprvé. Vedení celého tance bylo úžasné a také energie prostoru, ve kterém se svobodný tanec uskutečnil. Byla to pro mě zatím nejhlubší zkušenost při tanci. Ještě teď, pět dní poté, zpracovávám informace a prožitek, který mi to dalo. Dostala jsem hluboký vhled do problému, který jsem myslela, že už mám dávno vyřešen. Moc doporučuji lidem, kteří se chtějí v životě více otevřít a posunout."
Edi

Budeme prakticky prozkoumávat, jak se naladit na svůj přirozený zdroj živosti.

Co vše zažijeme...

...naladění se na svůj proud energie a vlastní osu.
...meditaci na odevzdání toho, co není naše, a přijetí toho, co patří nám.
...dechové techniky na rozproudění živosti.
...zvuková technika pro prohloubení spojení s vlastním tělem.
...rozpohybování těla a volný tanec pro projev radosti a energie.
...práce s introspekcí a sebepozorováním se zaměřením na tělo.
...prozkoumávání a vyjadřování emocí a pocitů skrze pohyb a tanec.
...praktické cvičení na rozproudění a projev emocí.

.

"Úžasné! Citlivý a vnímavý průvodce Dušan, který nás na vše výborně naladil, nádherně vybraná a sestavená hudba a skvělí účastníci. Přestože jsem na podobné akci nikdy nebyla, v tomto prostředí jsem se absolutně uvolnila. Kromě toho, že jsem se zbavila veškerého stresu, zbavila se starostí všedního dne, zcela pročistila hlavu, jsem se při workshopu dozvěděla mnohé o sobě a naladila na chuť pokračovat, rozvíjet se a objevovat nové. Doporučuji všem, kteří se chtějí se sebou více seznámit, těm kteří chtějí v sobě objevit zvídavé dítě zbavit na civilizačního stresu a odpočinout si."
Háňa

Workshopem Vás provede Dušan Jirásek

Certifikovaný facilitátor Contact Beyond Contact:

https://education.unityspace.org/portfolio-posts/dusan-jirasek-czech-republic

Contact Beyond Contact (CBC) je taneční a transformační praxe, kterou původně vytvořil Vangelis Legakis, zakladatel a umělecký ředitel Unity Space – organizace umění a léčení se sídlem v Hongkongu. CBC obsahuje spoustu Vangelisových zkušeností a výzkumu pohybových praktik a léčebných modalit.

Contact Beyond Contact je taneční a léčebná praxe, která integruje autentický pohyb (AM), kontaktní improvizaci (CI) a průchod (PT) s hlubokými praktikami qigongu, jógy, léčebných modalit a energetické prace, všímavosti a lídrovských dovedností, somatika a principy behaviorismu, jakož i filozofie buddhismu, hinduismu a taoismu. Tyto praktiky jsou dobře propojeny, aby vytvořily holistickou integraci těla, mysli, srdce a ducha.

Hlavním záměrem facilitátora v CBC je držet prostor vytvořením bezpečného prostředí, v němž mohou účastníci integrovat, transformovat a uzdravovat se v těle, mysli, srdci a duchu.

"Svobodný tanec nás bere mnohem hlouběji do poznávání, vnímání a cítění sebe, ve svobodném tanci se Můžeme dotknout sami sebe, své esence a dovolit si jí vyjádřit v bezpečném prostoru. Svobodný tanec je pro mě krásnou cestou k objevování sebe, své vnitřní pravdy a žití v souladu s ní. Těším se na setkání s vámi a společné prozkoumávání vnitřní živosti a autenticity."

Dušan Jirásek

Kde bude workshop probíhat?

Rádi vás přivítame v centru Život Naživo ve Valašském Meziříčí, které vzniklo 1. září 2020.  V centru je krásný, harmonický sál pro lekce a workshopy pro 15 účastníků, nebo pro přednášku max. 30 účastníků. Máme tu i krásný masážní a terapeutický prostor. K dispozici jsou úložné prostory, toalety a sprcha. Pro víkendové pobyty je k dispozici malá kuchyňka.

Další reference na workshop Vnitřní živost?

Děkuji za zvědomení jak tvořit a zároveň být v sobě ukotvená a vnímat vjemy, dotyky, zvuky z okolí, lidí, situací.

Katka

Nejsilnějším prožitkem byl pocit důvěry. Důvěry v sebe, ve skupinu, i celý proces. Že jsem v pořádku taková, jaká jsem.

Jitka

Děkuji za úžasný workshop, který předčil všechna má očekávání! Děkuji za vytvoření kouzelné atmosféry, díky které jsem se dostala do kontaktu se sebou, ale i kontaktu s lidmi, které jsem měla možnost poznat.

Denisa

Na tomto kurzu jsem prožila obrovskou transformaci sama sebe. Dalo mi to uvědomění si svého já, díky lidem kolem sebe a úžasným instruktorům, kteří vytvořili bezpečný prostor. Jsem za tento okamžik velmi vděčná a z celého srdce děkuji.

Tereza

V závěrečné části workshopu jsem pozoroval ostatní v kruhu a viděl jsem, jak se všichni dokázali dostat hluboko do sebe. Neviděl jsem kolem sebe sedět osoby, ale anděly. Mockrát děkuji, byl to úžasný zážitek.

Radim

Workshop svobodného tance mi přinesl prostor prožít a nechat vystoupit něco hluboko uvnitř sebe ven. Prožít tvorbu, krásu společného sjednocení a sounáležitosti, něhu, lásku k sobě i k blízkým.

Marie

Termín, cena a přihláška

Termín: 3. - 4.2.2024

(celkem 2 dny, sobota 10:00 -  19:00 a neděle 9:00 - 16:00 hod.)


Organizační instrukce


Tento workshop je určen pro všechny, je pro ženy i muže, single i páry, mladé i staré, bez zkušeností i již zkušené.

Počet účastníků je omezen na max. 10, proto si rezervujte včas své místo.


Strava a ubytování


Součástí workshopu není strava. V okolí je dostupnost restaurací. K dispozici je vybavená kuchyňka.

Součástí workshopu není nocleh. Je možno přespat ve vlastním spacáku v sále po programu (300 Kč/noc)

Pro ubytování doporučujeme blízký Zámecký penzion.


Doprava


Centrum Život Naživo se nachází v historickém centru Valašského meziříčí.

Pokud jedete autem, doporučené parkovací místa neleznete zde.

Autobusová zastávka je 3 minuty chůze od centra, vlaková pak 10 minut.

Do Valašského Meziříčí jezdí přímé vlaky z Prahy a bez přestupu se dostanete autobusem i z Ostravy.


Přihlašovací formulář


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.