Pravidelné cvičení a lekce Valašské Meziříčí

Tandava

PO 18:00 - 19:30 týdně
otevřený vstup

Flow jóga

UT 18:30-20:00 týdně
otevřený vstup

Jin jóga

ČT 18:30 - 20:00 týdně
25. 1. - 11. 4. 2024 Cyklus 10ti lekcí
od 27.4.2023 Cyklus 3 setkání

Online rezervace

Vaše rezervace na naše lekce a kurzy jsou pro nás informací o vašem zájmu. Některé lekce obnáší přípravu i několika hodin. Naší zodpovědností je pečlivá příprava, vaší zodpovědností je nahlášení své účasti.

 

Proto vás prosímevčasnou registraci, telefonát, či SMS, že se chcete účastnit. 🙂 Občas se stalo, že se ráno lekce zrušila na škodu účastnic, které se hlásily i třeba jen hodinu před začátkem.

 

Rezervace můžete tvořit, měnit a v případě potřeby i rušit. Den před termínem Vám přijde email s připomenutím nadcházejícího termínu.

 

Děkujeme za pochopení. Centrum Život Naživo

Tandava

Týdně PO 18:00 - 19:30, příspěvek 250 Kč

 

Průvodkyně Jana Abatis

Tandava
... jedna z nejjemnějších a nejjednodušších
technik pro spojení se svým nitrem
... tanec celistvosti
... meditace v pohybu
 
To vše a mnohem víc.

 

Flow jóga

Týdně UT 18:30 - 20:00, příspěvek: 200 Kč

Lektorka Iva Veličková

Lekce jsou určeny pro úplné začátečníky a mírně pokročilé. V lekcích se zaměříme na základní pohybové principy, výuku zdravého - jógového pohybu, tak abychom jej propojili do běžného života. Budeme se věnovat dechovým cvičením a základním pozicím, naslouchat našemu tělu, pozorovat jej a průběžně přizpůsobovat pohyb tomu, co cítíme. Náplň lekce propojuje poznatky získané spojením jógy a zdravotního cvičení.

 

Proč přijít na lekci jógy s Ivou?

• uvolníte si své fyzické tělo
• sklidníte mysl
• dostanete se hlouběji ke svému nitru
• prožijete intenzivně přítomný okamžik
• pocítíte příval pozitivní energie
• zlepšíte si náladu
• vytvářite si prevenci proti stresu
• naleznete fyzickou, mentální a emoční rovnováhu
• joga probíhá v příjemném prostředí

"Při flow józe vás vtáhnu do lekce snadnými cviky, které jsou vhodné pro ženy a muže každého věku. Do lekce se ponoříte bez obav, postupně krok za krokem. Na lekci se zaměřuji na plynulé propojení dechu a pohybu do jednoho celku, nacházíme společně cestu zpět k přirozenému pohybu a napojení na moudrost těla. Vnáším do svých lekcí rozproudění a uvolnění, rovnováhu dynamiky a zklidnění." Iva

Organizační instrukce:

S sebou vezměte jen pohodlné oblečení. Boty nepotřebujete, jóga se cvičí naboso na podložce. K dispozici u nás jsou kvalitní jógamatky, deky, polštářky, korkové kostky a příjemný a útulný prostor našeho centra.

Pokud zjistíte, že se nemůžete rezervované lekce jógy zúčastnit, dejte nám o tom, prosím, hned vědět, třeba ideálně odhlášením v rezervačním systému, nebo SMS na náš telefon 725 797 872. Pokud se neodhlásíte a nedorazíte, naúčtujeme vám ji při příští návštěvě. Předejdeme tím případům, kdy máme nahlášený plný počet účastníků, z nichž někteří nedorazí a zablokují místo lidem, kteří by rádi přišli.

Cena za jednotlivou lekci jógy je 200 Kč.
Permanentka na 10 vstupů je za 1 800 Kč.
Zakoupením pernamentky ušetříte 200 Kč (plus případný příspěvek od vaší pojišťovny).
Platnost permanentky na 10 vstupů je na 100 dní ode dne zakoupení (Pokud budou v techto 100 dnech letní prázdniny doba se o ně prodlužuje).

Jin jóga

Týdně ČT 18:30 - 20:00, 25. 1. - 11. 4. 2024

Cyklus 10 lekcí - příspěvek celkem 2 500 Kč

Lektorka Iva Veličková

Lekce jin jógy jsou poklidné a nenáročné. Vhodné pro úplné začátečníky i pokročilé, není potřeba předchozí zkušenost s jógou.

V jednoduchých pozicích převážně na zemi se setrvává delší dobu. Svaly se tak lépe uvolní a hluboké tkáně se aktivují. Rozpouští se energetické bloky a energie může volně proudit a tím se ozdravují také vnitřní orgány.

Jin jóga je považována za praxi klidné síly. Je to způsob jak zpomalit.

Proč?
- nenáročné lekce, vhodné pro každého, pro aktivní sportovce i ty, kteří se cítí bez energie
- zlepšíte flexibilitu
- naleznete vnitřní klid, snížíte stres a úzkost
- prohloubíte svou rovnováhu, propojení se sebou samými
- zlepšíte schopnost meditace (může být přípravou k meditaci)
- zlepšíte cirkulaci energie v těle - čchi - spojení s tradiční čínskou medicínou
- příjemný prostor s pomůckami, které vám pomohou v pozicích k většímu uvolnění

Organizační instrukce:

S sebou vezměte jen pohodlné oblečení. Boty nepotřebujete, jóga se cvičí naboso na podložce. K dispozici u nás jsou kvalitní jógamatky, deky, polštářky, korkové kostky a příjemný a útulný prostor našeho centra.

Mužské kruhy

Obtýden ÚT 17:30 - 20:00, příspěvek: 250 Kč

Průvodce Dušan Jirásek

Co zažiješ na mužském kruhu?

Na mužských kruzích se věnujeme aktivitám, které nám pomáhají dotknout se naší hloubky. Můžeme pocítit slabost nebo sílu, vnímat více sebe, své tělo, skutečné pocity. Rozvíjet schopnost stát silně ve svém středu, být upřímnější a pravdivější především sám k sobě a najít sílu začít dělat ve svém životě potřebně změny.

Co nabízím na mužských kruzích?

Možnost zažít společenství mužů bez povyšování, ponižování, zesměšňování, souzení a odmítnutí.

Prostor bezpečí a důvěry, kde muži můžou být sami sebou.

Možnost opustit povrchnost a masku „Jsem v pohodě.“ a zažít upřímnost a autenticitu sebe sama.

Prostor, ve kterém muži můžou vstoupit do své zranitelnosti a hloubky.

Odzkoušené cvičení a techniky, které dodávají energii, ukazují něco o nás či podporují vnímání sebe.

Mou podporu, sou-cit a zkušenosti se změnami a procesy, kterými jsem už prošel a jak se stavět do své síly.

Můj upřímný a hluboký příběh jako inspiraci a povzbuzení.

 

S sebou si vezmi volné pohodlné oblečení a uzavíratelnou láhev na vodu.

 

"Ve starém světě jít na mužský kruh je slabost. V novém světě je to síla. Síla odvážit se a vstoupit do sebe a potkat se se sebou, ať už tam potkám cokoliv."

 

Dušan Jirásek

Svobodný tanec

Od září 2023 probíhají místo pravidelných lekcí workshopy svobodného tance: Vnitřní živost

 

Průvodce Dušan Jirásek

Svobodný tanec je kombinací spontánního i vedeného tance (cvičení), kde si nehrajeme na ty správné přesné kroky a figury. Jde o vědomý kontakt v první řadě sám se sebou a svým tělem a následně i s ostatními. Je to o návratu částí sebe z oddělenosti do jednoty, ze ztuhlosti do proudění, ze zaběhlých vzorců do spontaneity. Workshopy jsou praktickou cestou, jak objevit své vzorce strachu, studu, viny a nízkého sebevědomí. Dovolit si je prožít a uvolnit z těla.

Každý workshop je zaměřen na určité téma. Na začátku zpravidla volně tančíme nebo se jinak ladíme a zpřítomňujeme se ve svém těle. Při úvodním kolečku si promluvíme o tématu workshopu a záměru. Následující vedené cvičení probíhají samostatně, ve dvojicích nebo skupinově. Jedná se převážně o dech, pohyb, tanec, neverbální komunikaci, dotek a jejich kombinace. Pokračujeme volným spontánním tancem, kde tančí každý dle libosti. Workshop končíme závěrečným sdílením.

 

Svobodný tanec je pro mě cesta k...

...hlubokému spojení se se sebou.

...vidění, procítění a uvolnění ze sebe již neprospěšného.

...integrace všech částí sebe do celistvosti a autenticity.

 

"Svobodně tančím řadu let převážně s lektorkami. Na Dušanův svobodný tanec mě zavedla zvědavost, jaký asi bude tanec vedený mužem? Po několika lekcích mohu vnímat, že Dušan má v sobě dar vytvořit pro skupinu bezpečný prostor. Empaticky provází každého, ať přichází do tance s čímkoli a zprostředkovává léčivý účinek tance na tělo i duši. Svým vedením je podporou a inspirací. Je úžasné vnímat, jak se skrze tanec můžeme vzájemně podporovat, tvořit, propojovat, učit se, aniž by nás okolí hodnotilo a pak mít možnost vše prožité sdílet v závěrečném kruhu. Svobodný tanec s Dušanem doporučuji těm, kteří chtějí zkoumat a obohatit svůj vnitřní svět, aby pak mohli žít vědomě ten venku. Ať jsou na začátku nebo kdekoli na cestě poznávání svého já."
Gábina
"Byla jsem už dříve spontánně tančit jinde, u Dušana na svobodném tanci poprvé. Vedení celého tance bylo úžasné a také energie prostoru, ve kterém se svobodný tanec uskutečnil. Byla to pro mě zatím nejhlubší zkušenost při tanci. Ještě teď, pět dní poté, zpracovávám informace a prožitek, který mi to dalo. Dostala jsem hluboký vhled do problému, který jsem myslela, že už mám dávno vyřešen. Moc doporučuji lidem, kteří se chtějí v životě více otevřít a posunout."
Edi

Ženské kruhy

Obtýden ÚT - 17:00-20:30 a ČT 9:30 - 12:30, příspěvek: 450 Kč / 350 Kč

Průvodkyně Jana Abatis

Milé ŽENY, nabízím vám cestu ke skutečně ŽIVÝM vztahům plným sdílení LÁSKY.

Je to cesta od UPŘÍMNOSTI, přes AUTENTICITU až k žití v plné SÍLE. Cesta od uvědomění si útrpné BOLESTI a HNĚVU v sobě, až po ODPUŠTĚNÍ a VYKOUPENÍ se LÁSKOU. Cesta od NEPOCHOPENÍ se s partnerem nebo s rodiči, až po POROZUMĚNÍ a SOUCIT na obou stranách. Cesta od BEZNADĚJE a APATIE až k obrovské DŮVĚŘE ve VNITŘNÍ VEDENÍ každé z nás. Cesta od UČENÍ své mysli z VNĚJŠÍCH TEORIÍ až po učení se z vlastní VNITŘNÍ MOUDROSTI a ZKUŠENOSTI.

Je to cesta z VENKU-DOVNITŘ. Tam, kde je JASNOST a JEDNODUCHOST světa a žití.

Možná rozbijete vaše VRATKÉ ZÁKLADY a když půjdete s důvěrou ve váš proces dál, vybudujete si nové ZÁKLADY plné života v LÁSCE. Proto zvu každou z vás, která už má DOST laskavých přetvářek, DOST útěků nebo bojů se sebou a okolím, DOST nedostatku lásky, DOST vnějších teorií světa z online kurzů...

Zvu vás skutečně žít SEBE ve své nahé ČISTOTĚ a KRÁSE. Cesta LÁSKY je pro mě cesta přes BOLEST k čisté radosti a ŠTĚSTÍ BYTÍ, cesta, kde následky jsou ZÁZRAKY LÁSKY.

S upřímnou láskou Jana Abatis

Co si přinést? Sebe, sukni, ve které se cítíš pohodlně, šátek na oči, něco dobré na zakousnutí.

Co je k dispozici? Podsedáky, deky, bylinkový čaj, malé občerstvení

Hormonální jóga

ÚT 17:00 - 20:00 - 13.9., 20.9. a 27.9.

Cyklus 3 lekcí - příspěvek celkem 2 500 Kč

Lektorka ING. Helena Olmrová, MBA

Cyklus, kde se postupně naučíte celou sestavu hormonální jógy. Není možné přijít pouze na jednu lekci.

Hormonální joga nastoluje hormonální rovnováhu a pomáhá odstraňovat potíže spojené s nízkou hladinou hormonů u žen.
V praxi se ženy zbavují napořád toxických hormonálních léků, daří se jim
(většinou po mnoha měsících až letech dřívějšího neúspěšného úsilí)
konečně šťastně otěhotnět a bolestivé menstruace se stávají minulostí.
Hormonální jóga je speciální sestava jógových ásán cvičených dynamicky, dechových cvičení a tibetských technik.