Masérské kurzy Valašské Meziříčí

Masérské kurzy

2605

Masérský kurz Záda a šíje pro laiky

26.5. 2024Valašské Meziříčí
2306

Masérský kurz Champi - Indická masáž hlavy

23.6. 2024Valašské Meziříčí
1907

Masérský kurz Rituál pěti elementů

19.7. 2024 10:00 - 21.7. 2024Valašské Meziříčí
2707

Masérský kurz Hara masáž

27.7. 2024 09:00Valašské Meziříčí

Informace o masérských kurzech

Masérský kurz

Rituál pěti elementů

Jedná se o masáž inspirovanou Indií. Je to rituální masáž, která postupně využívá techniky blízké jednotlivým elementům podle indické filozofie - země, voda, vzduch, oheň a akáša.
Rituál pěti elementů je propracovaná, mnoha lety praxe ověřená technika rituální masáže. Neslouží jen k promasírování svalů, ale hlavně přeladění do velmi hlubokého stavu relaxace a to nejen v rovině svalů, ale i pocitů, emocí a myšlenek. S masérem se při této rituální masáži přenesete do hloubky uvolnění, kterou jste ani netušili, a která se při běžném způsobu života ani nemůže vynořit.

...zažijte si propojení všech části svého těla v hlubokém stavu relaxace...

Po Rituálu pěti elementů je vhodné se po zbytek dne věnovat relaxačním aktivitám a plout tak dále na vlně uvolnění a hluboké relaxace, kterou při této masáži objevíte.Tato masáž má silné harmonizační účinky na celého člověka a také na rozproudění a zharmonizování jemných tělesných energií. Účinek tohoto rituálu se projeví také v hlubokém zklidnění a přetrvávajícím pocitu lehkosti. Masíruje se celé tělo, záda a šíje, nohy, ruce a hlava.

Autorem a lektorem masáže Rituál pěti elementů je Dušan Jirásek.

Na kurzu obdržíte scripta a certifikát o absolvování.

Kdy: Pá-Ne - 19. - 21.7. 2024, kurz začíná v pátek v 10:00 - 17:00, v sobotu 9:00 - 17:00 a v něděli 9:00 - 16:00. Je třeba absolvovat celý program. Pro ubytování doporučujeme blízký Zámecký penzion. Je možno přespat i ve vlastním spacáku v sále po programu (300 Kč/noc). 

Cena: 5 950,- Kč

Kde: Centrum Život Naživo, Mostní 100/12, 757 01 Valašské Meziříčí

Fakta o masáži Rituál pěti elementů:

 • Autorem a v současné době jediným lektorem masáže Rituál pěti elementů je Dušan Jirásek.
 • Masáž Rituál pěti elementů je masáž inspirovaná Indií. Nevznikla v Indii a není starobylá.
 • Masáž Rituál pěti elementů není masáž pěti kontinentů a nemá s ní nic společného.
  Kurzem masáže Rituál pěti elementů prošlo od roku 2011 již stovky masérů a masérek.
 • S masáží Rituál pěti elementů se setkáte v mnoha masérských studiích, hotelích a lázních po celé ČR.
 • Na masérském kurzu Rituál pěti elementů obdržíte skripta a certifikát o absolvování.

Reference na kurz masáže Rituál pěti elementů:

Kurz předčil snad veškeré moje očekávání. Rozhodně měl "něco" navíc a to "něco" nejsem schopná dát do slov, ani po pár měsících, které od kurzu uplynuly. Celý kurz byl s neskutečným přesahem. Především to byla práce sama na sobě, poznávání hloubky vědomého doteku a sdílení. Kdybych měla vypíchnout, co mě velmi zaujalo, tak to budou např. techniky, které pomáhají na naladění se sama na sebe a následnému využití tohoto stavu přímo v samotné masáži. Když jsem dosáhla tohoto stavu, věděla jsem, že mohu takhle pečovat o druhé, aniž bych z masáže byla unavená – ať už fyzicky, ale především emocionálně/duševně. Díky tomu má pak radost z masáže nejen masírovaný, ale i masírující. Určitě bych tento kurz doporučila všem, které si to zavolá.
Jana Hřívová
Mám pocit, že i kdybych slovy vyjádřila vše, co mi tento kurz dal, stále by to bylo málo a neobsahovalo by to hloubku a skutečnou podstatu. Tento kurz nabízí takový přesah, který jen tak nikde nezažijete. Naučíte se druh masáže, který je ucelený a naprosto dokonale vymyšlený. Ale k tomu všemu zažijete a naučíte se, co je to Vědomý dotek. Já jsem díky Dušanovi a kurzu objevila a zjistila, že Vědomý dotek je to, co mi celý život chybí. Něco, co chci rozvíjet i nadále. Má masáž už nikdy nebude stejná jako byla a jsem za to skutečně vděčná. Tento kurz nemění jen Vaši práci, mění Vás a Váš pohled na život a svět. Děkuji.
Vendy R.
Už před kurzem jsem měl pocit, že to pro mě i moji práci bude obohacující víkend. Kurz masáže pěti elementů mě překvapil svojí jednoduchostí a nesmírnou bohatostí. Ačkoliv má rituál svoji určitou strukturu, cítil jsem se po celou dobu svobodně, že můžu tvořit masáž podle sebe a svého cítění. Hlavním přínosem pro mě bylo pocítit vědomý dotek při masáži, ať už v roli maséra či přijímajícího. Zároveň jsem se v průběhu víkendu o sobě hodně dozvěděl.
Patrik B.
Děkuji za kurz Rituál pěti elementů. Bylo to skvělé pozvání sebe sama do jiného rozměru masáže. Vyzkoušet si to na svém těle bylo něco osvěžujícího, úžasného, uvolňujícího. Z pohledu praktikujícího uvolnění sebe sama a zároveň nabíjející energií. Skvělý lektor, krásné harmonizující prostředí a super lidi. Doporučuji.
Iveta
Obrovské díky. Tento kurz byl nádherně v rovnováze. Hodně jsem dostala a zároveň mohla dát. Rituál pěti elementů je pro mě tanec, nádherný, volný, silný, svobodný… Cítila jsem se při něm jako když tančím. Ať už jsem přijímala nebo dávala. Je to umění. Děkuji za zprostředkování.
Kamila
Tento kurz byl opravdu jedinečný, naplňující a úplně rozdílný od jiných kurzů, které jsem do dnešního dne absolvovala. Přišlo mi veliké uvědomění, zkušenost i vnitřní naplnění. Život nás vede různými cestami, ale vždy nás dovede tam, kam potřebujeme a jsem vděčná za to, že mi vstoupil do cesty právě Dušan. Předal mi velké poznání a naplnění, které mi scházelo. Tento kurz nebyl jen o technice učení masáže, ale o vědomém doteku, vnitřním poznání a možnosti najít sebe sama. Jo a masáž, ta je prostě ŇUŇACÍ. Děkuji
Alena Šimečková
Patří ti dík za skvěle strávené 3 dny ve výborné společnosti pod Tvým laskavým vedením. Tímto kurzem pro mě maséřina získala další dimenzi. Úžasné je, že takto se masáž stává zážitkem a přínosem nejen pro člověka na lehátku, ale i pro samotného maséra.
Lucka Jónová
Krásný den všem 🙂 Kurz Rituál pěti elementů v podání Dušana Jiráska se mi moc líbil. Byl to pro mě krásný, láskyplný a celkově velice "nabitý" víkend. Rituál pěti elementů je krásná, hluboce uvolňující masáž. Působí na mě lehce, přirozeně, plynule, bezpečně, jemně a silně zároveň a to jak v roli maséra, tak i v roli toho kdo ji dostává. Velice za ní děkuji a vřele doporučuji! 🙂
Květa Fialová
Tahle masáž a přístup Dušana na kurzu jsou naprosto jedinečné. Alespoň za sebe mohu říct, že jsem dostala mnohem více, než pro co jsem tam původně šla. Kromě toho, že je možné se tuto masáž opravdu během kurzu naučit, také informace, které Dušan sdílí, jsou nesmírně zajímavé a cenné. Možná, že někomu pomohou něco změnit, udělat poslední krok.....Díky Dušane.
Kamila
Samotná masáž hovoří o svém stvořiteli mnohé, jeho otevřenost a laskavý přístup, jdoucí ruku v ruce s ochotou podělit se o své umění a vědění, mě prostě a jednoduše nadchla. Nejsem masérka a až dosud nikdy mě ani nikoho v mém okolí nenapadlo, že bych jí mohla někdy být, ale díky Dušanovi se jí nejspíš opravdu stanu. Netušila jsem, že masáž může obdarovávat nejen toho, kdo jí přijímá, ale také toho, kdo jí dává. Doporučuji tento kurz nejen masérům, kteří chtějí svým klientům nabídnout něco opravdu nevšedního, ale i lidem, kteří hledají a možná sami ještě tak úplně nevědí co, protože já jsem to tu našla a jsem za to velmi vděčná. Díky Dušane!
Hanka W.
Kurz pro mě byl mimořádným zážitkem v několika směrech: Absolvoval jsem již hodně kurzů a poznal řadu lektorů. Tento považuji, tak jako i lektora, za jeden z nejlepších. Rituál sám mě doslova nadchnul, protože po mnoha naučených "stylech pro samotný styl" jsem se setkal s originálním konceptem, který masér vytvořil pro klienta (a malinko pro sebe) a je to nesmírně znát. Když se spousta zkušeností a znalostí procedí skrz srdce, vyjde vám R5E ;-)! Dušan nám také ukázal, že myšlenka může konat. Přijal jsem to za své a cítím, že nejen poslední element, ale všechny mé masáže jsou od té chvíle jiné...
Tomáš Šarapatka
Krásné spojení intuitivního masírování do jasného a snadno přizpůsobivého řádu mě nadchlo. Navíc Dušan je skutečně krásná a příjemná duše na tom správném místě :-). Ráda budu poskytovat rituál pěti elementů svým klientům a ráda se budu vracet k Dušanovi na masáže. Óm Šánti
Káťa T.
Byl to pro mě silný zážitek. Jsem ráda, že jsem tento kurz absolvovala. Byli super lidičky. Dušan má krásnou duši a srdíčko na dlani. Lepší masáž jsem nezažila. Pro mě šitá na míru. Ještě jednou moc děkuji za krásný víkend. Kurz všem doporučuji.
Marie Moravcová
Absolvování kurzu Rituálu pěti elementů pod vedením Dušana Jiráska pro mě byla krásná zkušenost. Dušana vnímám jako skvělého maséra a učitele praktikujícího holistický přístup k člověku, který nám na kurzu předal nejenom "know how" Rituálu pěti elementů, ale navíc mnoho užitečných informací a nových úhlů pohledu, jak posunout práci maséra na vyšší stupeň kvality a být tak pro svět stále hodnotnějším přínosem 🙂
Lada Šipková
Kurz vřele doporučuji všem, kdo chtějí rozšířit své obzory o něco nového, originálního a neotřelého anebo jen velice příjemně strávit dva dny a ještě se u toho naučit techniku této rituální masáže .) Pod vedením Dušana je masáž skvělý zážitek a člověk se dozví spoustu zajímavých, pro praxi i život užitečných, rad a informací. Díky za to 🙂
Iva
Jsem také absolventkou kurzu Rituál pěti elementů, který mě naučil Dušan, autor této metody. Jde o velmi příjemnou techniku, při které se klient dostává do hlubokého relaxu...tělo velmi odpočívá a startuje sebe regeneraci. Po masáži se klienti cítí příjemně, uvolněně, jsou usměvaví a spokojení. Velmi doporučuji.
Zlatka Popelová
Děkuji, že jsem měla možnost absolvovat kurz této jedinečné masáže přímo od autora. Tato úžasná rituální masáž vám umožní naprosto vypnout a odpočinout si od každodenních starostí a načerpat tak novou sílu a energii. Díky moc, že jsem si masáž mohla vyzkoušet na vlastní kůži a mohu tento relax dopřávat i svým klientům.
Eva Anabell

Masérský kurz

Indická masáž hlavy

Kurz je určen pro laiky i pro maséry, kteří chtějí nabídnout svým klientům relaxační, antistresovou masáž a naučit se, jak při masáži může fungovat efekt přeladění do hluboké relaxace a meditace. Na kurzu jsou vítaní i laici, kteří mohou touto masáží prohloubit své vztahy se svými blízkými.

Indická masáž hlavy "CHAMPI" je mimořádně efektivní druh masáže, čerpající z tradičních technik praktikovaných po tisíciletí v Indii. Působení na energetická centra na hlavě pomáhá mimo jiné odstranit psychickou únavu a emoční stres a téměř okamžitě navozuje pocit klidu a duševní pohody.

...zažijte si antistresovou masáž přímo na vlastní hlavě...

Indická masáž hlavy se nazívá i masáží antistresovou, podle účinku „vyčištění hlavy“, který při ní a po ní masírovaný často zažívá. Opakovaná několikrát za sebou dokáže omezit výskyt migrén.

Pomáhá odstraňovat:
• psychickou únavu • podrážděnost • bolesti hlavy a migrénu • ucpané dutiny• oční napětí • stav úzkosti • nespavost • deprese • hučení v uších • stres • pomáhá odvádět toxiny z těla • zlepší růst a kvalitu vlasů • navozuje pocit duševní pohody • celkově psychicky a fyzicky harmonizuje organismus

Součástí kurzu jsou skripta a certifikát o absolovování.

Lektorem masérského kurzu Champi - Indická masáž hlavy je masér, terapeut a lektor Dušan Jirásek.

Kdy: Neděle 23.6.2024 - 9:00 - 17:30 hod.

Cena: 2 100,- Kč

Kde: Centrum Život Naživo, Mostní 100/12, 757 01 Valašské Meziříčí

Masérský kurz

Záda a šíje pro laiky

Masérský kurz - masáž zad a šíje pro laiky je vhodný pro jednotlivce i pro páry, kteří se chtějí naučit základy klasické masáže a pomoci ulevit od bolesti a ztuhlosti svým blízkým. Je určen pro ty, co by rádi masírovali své blízké a ještě si dostatečně nevěří.

Při tomto kurzu se naučíte základní masérské techniky, kterými uvolníte ztuhlé záda a šíji svým blízkým. Dozvíte se základní teorii masáže, avšak kurz bude zaměřen převážně na praktickou část a zkušenost s masírováním.

...představte si, že naberete jistotu v masírovaní vašich blízcích...

 

Získáte dovednost ovládat sestavu několika masérských hmatů, které se mi nejvíce osvědčily při mé vlastní masérské praxi. A nejen to, budeme se učit vnímat masírované místo a „číst“ ho rukama, aby se tím efekt masáže ještě znásobil. Budeme se také důkladně věnovat i oblasti krku, která bývá často ztuhlá, a ani profesionální maséři jí leckdy nedávají náležitou péči.

Součástí kurzu jsou skripta.

Lektorem masérského kurzu Záda a šíje pro laiky je Dušan Jirásek.

Kdy: Ne: 26.5.2024 - 9:00 - 14:00 hod.

Cena: 1 400,- Kč

Kde: Centrum Život Naživo, Mostní 100/12, 757 01 Valašské Meziříčí

Reference na masérský kurz Záda a šíje pro laiky:

Masážní kurz záda a šíje pro laiky bylo přesně to, co jsem hledal. Lákala mě cesta masáží a chtěl jsem zkusit nějaký krátký kurz, kde bych si to mohl vyzkoušet. A jít rovnou na rekvalifikaci byl pro mě velký krok. Během kurzu jsem se naučil základy, a hlavně jsem zjistil, že to není žádná věda a začal jsem si v masírování víc věřit. Mám za sebou pár masáží a všichni byli moc spokojení a nadšení.
Ondřej Rott
Chtěla jsem se naučit základní techniku masáže, jak ulevit unaveným zádům. Bylo to naprosto úžasné, jak se nám všem pan Jirásek věnoval. Strávili jsme několik hodin ve velmi příjemném prostředí, kde jsme byli doslova vedeni rukama odborníka. Po absolvování tohoto kurzu mám ty správné informace a postupy k masáži, které jsem se chtěla dovědět a naučit. Teď už jen praktikovat v praxi na všech členech rodiny, kteří se na to moc těší. Kurz bych doporučila každému, kdo si není úplně jistý, jestli provádí masáž správně a chce se v tom zdokonalit.
Lenka Lindnerová
Kurz splnil mé očekávání. Úvod a následné praktické ukázky jednotlivých hmatů byly jasné a srozumitelné. Vyhovující bylo i tempo samotného kurzu. Těch pět hodin uteklo jako nic. Atmosféra byla velice příjemná a uvolňující. Dušan je velice vnímavý a příjemný lektor. Mohu doporučit těm, kteří se o masáže zajímají z lajckých důvodů a chtějí masírovat doma blízké, ale mohu tento kurz doporučit jako nástavbu i těm, kteří se masážím věnují profesionálně. Mě osobně to namotivovalo se o masáže více a do hloubky zajímat. Děkuji Životu naživo, že rozšiřujete obzory. 🙂
Anet

Masérský kurz
Hara masáž

Maserský kurz - Hara masáž je určen ženám, masérkám i nemasérkám, které vnímají svojí citlivost a rádi by své dary rozvíjeli a přinášeli je ženám skrze jemné masáže.

Břicho není jen oblast, kde se odehrávají trávicí procesy, ale část těla, ve které se mění potrava na "energii životní síly". Usazení těžiště v hara nám dává pocit stability hluboce zakořeněný jako „kořen stromu života“.
Kdo vědomě kráčí svou vnitřní cestou nachází svou stabilitu ve středu, v centru, v hara a jeho proces zrání se projeví jako zralost. Absence středu znamená ztrátu rovnováhy, těžiště chybí.

...přijď si rozroudit svoji životní sílu...

Hara masáž, je speciální masáž břicha, která pomáhá rozproudení životní síly kde je sídlo i ženské síly. 

Hara masáž je posvátný obřad úcty k ženství a její čisté, vznešené síle. Je to nádherné, laskavé ošetření od ženy pro ženu, přijetí a vyživení bez souzení. Tato masáž výrazně uklidňuje trávení. Klidné trávení uklidní tvou mysl, vyčistí shluk myšlenek a rozjasni vrásky. Můžeš vidět věci z většího nadhledu či z úplně jiné perspektivy.
Tato masáž tě umí naplnit láskou k sobě a ty se cítíš být milována a vyživena.
Tato masáž je ti darem úcty a lásky a ty můžeš být darem lásky ostatním.

Je určena ženám, které cítí a chtějí cítit svoji ženskost. Ženám, které rádi vyživují a podporují jejich tvůrčí jiskru. Ženám, které chtějí a vědomě kráčejí tímto světem a navracejí se k sobě, do středu jednoduchosti. Vracejí se k počátku, čistotě úmyslu lidského bytí.

Při výuce masáže se naučíte:

 • - uzemňujíci masáž celého těla 
  - masáž bříška a hary
  - jak dýchat do hary 
  - jak opečovat ženskou energii
  - základy vědomého dotyku
  - rozdíl mezi "přijetím a dáváním" a "pomáháním a rozdáváním se"
  - ako se chránit přijetím během masáže

.................................................................................................................

Po absolvování kurzu Hara masáže dostanete certifikát. Součástí kurzu jsou skripta. Lektorkou masérského kurzu Hara masáž je masérka a lektorka Jana Abatis.

Masíruje se na madraci.

Kdy: So: 27.7.2024 - 9:00 - 17:30 hod.

Cena: 2 200,- Kč

Kde: Centrum Život Naživo, Mostní 100/12, 757 01 Valašské Meziříčí

Teším se na setkání 🙂

Jana Abatis

Reference na kurz Hara masáž:

Kurz mi ukázal, jak se dají opečovávat ženy, což je směr, který mě teď zajímá. Opečovávat v lásce, v bezpečí, bezpečí pro mě a zároveň v jednoduchosti a napojeni. Líbilo se mi, v jaké to cele bylo lehkosti a přirozenosti. Také se mi líbilo ranni napojeni se na sebe. Některé praktiky znám, některé nové začnu zařazovat. Těším se, až se mi do života připlete další workshop, nebo akce .
Jana Čírtková
Milá Jani, AbatIs, Moc děkuji za velmi příjemnou atmosféru. Máš příjemný projev a velmi rychle navodíš atmosféru důvěry a bezpečí. Tvé vysvětlováni je srozumitelné a lehce pochopitelné, dokážeš lehce vysvětlit i laikovi. Přeji Vám, ať se v centru daří i nadále a věřím, že se nevidíme naposledy.
Lucie Ryšavá 🙂
Přineslo mi to: -krásný den ve zpomalení, -spoustu nových zážitků, -úplně nové zastvení ve svém těle, -inspiraci, jak být více ženou
❤️Aneta Dušková❤️
Děkuji moc za mimořádné krásny den, plný uvědomění a postupné probouzení mé samé. Vím , že je toho předemnou hodně, ale těším se na tuto krásnou cestu. Díky
Lucie❤️
Kurz Hara masáž byl naprosto úchvatný, opět nádherné uvolnění a procítění vlastného já. Děkuji
Lenka H.
Přineslo mi to krásný pocit, propojení s vlastním tělem a uvědomění si vlastného ženství a sebe samé.
Děkuji 🙂
Velmi krásný kurz, přinesl mi spostu AHA momentů a nádherného propojení. Pocit, že se mohu propojit s ůplně cizím člověkem a je to krásné. Děkuji
Irena Kandusová
Masáž Hara, jemná a zároveň silná masáž. Spojení sama se sebou, uvědomění mého těla, dehu. V zakotvení mohu roztáhnout křídla a svobodně dýchat.
Jitka Judita Novotná ☀️
Opět jedinečný kurz. První část byla naprosto skvělá, ráda bych se naučila takto provádět ženy na cestě k sobě. Masáž úžasná. Skvělá lektorka s citlivým a vědomým přístupem.
Přineslo mi to nové vědomosti a hodně měto obohatilo. Bylo to úžasné a lektorka velmi milá, vstřícna a její výklad vynikající.

Přihlášení na masérské kurzy

Počet účastníků je omezen, proto si rezervujte své místo včas.

Přihláška je potvrzená zaplacením kurzovného.


Přihlašovací formulář


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.