Tým Života Naživo

Dušan Jirásek

Masáže, terapie, mužské kruhy, spontanní tanec, masérské kurzy

Prošel jsem 17 let dlouhou cestou maséra, terapeuta, provozovatele 3 úspěšných masérských studií a učitele masáží. Přepracoval jsem se, úspěšně vyhořel, načež všechno prodal a absolvoval rok a půl dlouhou cestu po Bali a Indii.

Kromě odpočinku a prozkoumávání Bali a dalších indonéských ostrovů, jsem se zúčastnil mnoha workshopů osobního rozvoje, pracoval sám na sobě, seznamoval se s různými způsoby a technikami práce na sobě a inspirativními učiteli z celého světa.

Zaměřoval jsem se převážně na taneční a pohybové workshopy a techniky na zvědomování a integraci všech částí svého těla a následně z toho plynoucí autentické sebevyjádření.

V červnu 2019 jsem se vrátil zpět a zprostředkovávám, to co mě osobně nejvíce posouvalo - sebezkušenostní taneční workshopy a mužské kruhy.

Jana Abatis Pangracová

Ženské kruhy, masérské kurzy, retreaty pro páry, terapie, bodywork

Som žena, ktorá sa cez životné skúsenosti učí žiť Cestu Lásky. Pracujem s ľuďmi na ich osobnom rozvoji, vediem ženské kruhy, som couch, terapeutka, masérka, mám za sebou niekoľko výcvikov spojených s rôznymi druhmi masáží a terapií od významných osobností tohto sveta.

No v prvom rade som žena. ŽENA, ktorá veľmi rada prijíma výzvy života, pretože mi pomáhajú upevňovať moju vnútornú stabilitu. V tomto neustálom procese sa učím žiť cností bezpodmienečnej lásky ako je odpustenie, sebaláska, sebahodnota, humor, úcta, pokora, dôvera, úprimnosť, porozumenie, prijatie, súcit… vždy na novej, hlbšej úrovni.

Moja práca je zameraná hlavne na bodywork. Sú to terapeutické dotykové techniky zamerané na liečenie starých duševných zranení, tráum, sexuality atď., aby sme ďalej, v tomto živote, mohli kráčať šťastnejšou cestou.

 

www.abatis.sk

 

 

Semináře v Život Naživo:

 

Zákonitosti vedomého dotyku

PharmDr. Vendula Martinková

Kurzy reflexní terapie

Jmenuji se Vendula Martinková. Od malička mě fascinuje lidské tělo a vše, co se děje uvnitř něj. Jak se o něj máme starat, aby bylo zdravé a také jak mu pomoci, když onemocní.

Zřejmě proto jsem vystudovala farmacii a několik let jsem pracovala v lékárně. Když jsem se stala maminkou, tak jsem chtěla zdraví řešit co nejšetrněji, a proto jsem se začala zabývat různými alternativními postupy. Tehdy mi to hezky do sebe zapadlo a pochopila jsem, že lze kombinovat věděcký přístup západní medicíny a filozofii a principy medicíny tradiční. 

Šestým rokem se výhradně věnuji celostnímu přístupu ke zdraví a specializuji se na podporu regenerace a harmonizace těla. Pomáhám všem, kteří nečekají, že něco vyřeším za ně, podporuji je a učím je využívat léčivé možnosti vlastního těla.

Mojí prací jsou konzultace v oblasti zdraví a životního stylu, reflexologie, pomoc bylinkami a metoda Kontrolovaná vnitřní očista Joalis.

Pořádám a lektoruji kurzy reflexní terapie a také jsem založila FB skupinu Cítím se skvěle ve svém těle, kde se dělím o své zkušenosti z celostní medicíny.

 
Petr Vlček

Terapeut osobního rozvoje, lektor seminářů Reflexní terapie, Transformace vědomí, Systemických a rodinných konstelací,
Vědomé komunikace

Když se mě ptali v první třídě základní školy "kým chci být až budu velký ?", má odpověď zněla: "Člověkem, ...šťastným člověkem."
Řekli mi: "Nepochopil jsi, na co se tě ptáme." Odpověděl jsem: "Vy jste nepochopili, na co se mně ptáte..."

Když mi bylo 10 let, šel jsem po ulici, náhle jsem se zastavil a slyšel sám sebe jak nahlas říkám: "Mě nedostanou. Nikdy... "

Když mi bylo 40, byl jsem téměř bezdomovec, měl jsem dluhy, přišel jsem o rodinu, děti, o ruku, prodělal jsem rakovinu...

A tak jsem se začal věnovat Reflexní terapii, založil v Ostravě Centrum harmonie, studoval na Oneness university v Indii, navštívil Nepál, Thajsko, zúčastnil se šamanských rituálů v Brazílii, a tam... potkal jsem konečně sám Sebe...

A pak, ...postavil jsem se svou ženou dům ze dřeva, hlíny a slámy, tedy z kostí těla a vlasů Země. A ta Země udělala ze mě a z nás hosty země a dala nám dar z nejcennějších: Domov

A teď, když je mi 56 let a mám odpovědět kdo jsem, odpovídám: "Člověkem,... šťastným člověkem."

Ale možná jsem jen nepochopil otázku...

Semináře v Život Naživo:

 

Rodinné konstelace pohyby duše

Mgr. Petr Horák

Šamanské snění

Jmenuji se Petr. Práce se sny byla odjakživa nedílná součást mého života. Většinu času mého profesního života jsem strávil podnikáním a vyučováním angličtiny. Když mi osud začal přemíchávat karty, zjistil jsem, že přestože se především vnímám se jako studenta snů a někoho, kdo je věčně na cestě, mi byly dány prostředky a kvalifikace, abych mohl fungovat i jako průvodce do snového světa. Rád pronikám do úžasného jazyka, kterým sny jsou. Rád se nořím do hloubek, které přesahují běžný, každodenní rozum a přesvědčení ega. Radost mi přinášejí děti, hudba, literatura, vizuální umění, filozofie, geomancie, rodinné konstelace a oddávání se nekonečným debatám o snech, mysli, realitě, mytologii, víře, Bohu a dalších nepraktických tématech:)

 

Stejně jako život i sny jsou úžasné už proto, že vůbec jsou. Když se jimi začneme zabývat, zjistíme, že je nelimituje bariéra času, tak jak ji běžně známe, ale prosakují do nich události, které se teprve stanou, že sny reagují na otázky, které klademe, problémy které řešíme a že se v nich objevují duchovní bytosti, které nás provázejí na naši cestě úskalími života a sebepoznáním. Cesta snění je především komunikací se smyslem a cestou do pradávné hloubky našeho středu.

Ivana Veličková

Ranní jógové protažení

Jóga na zdravých principech

Vždy jsem žila pohybem a sportem v různých podobách. Dříve jsem byla zaměřena na výkon a to jak v profesním životě tak i ve volnočasových aktivitách. Během své cvičitelské praxe jsem se věnovala aerobním formám cvičení.  Moje první seznámení s jógou proběhlo zhruba před 17 lety prostřednictvím dynamických lekcí power jógy. Lekce hatha jógy mi tehdy připadaly příliš pomalé.

Jóga si mě naplno našla před 8 lety, v období, kdy moje tělo volalo o pomoc a žádalo si o více klidu.  Začala jsem pravidelně navštěvovat lekce různých stylů jógy, jezdit na pobyty a dovolené zaměřené na jógu.  Můj život dostal rozměr, který jsem do té doby neznala, zjemnil se a zpomalil.  Více jsem se zajímala také o lidské tělo, jeho poznání a fungování.  To mě přivedlo do kurzu instruktora zdravotní tělesné výchovy a absolvování maserského kurzu.

Díky svým učitelům a průvodcům jsem jógu poznávala v celé její hloubce, širších souvislostech a ne jen jako fyzické cvičení. Touha po hlubších znalostech, fungování a propojení jógy, mě přivedla do Školy jógy a zdravého pohybu Lenky Oravcové.

Jóga mě učí žít v přítomném okamžiku, poznávám, že vše souvisí se vším, že vše se vzájemně propojuje. Jsem vděčná, že se jóga stala součástí mé cesty a těším se na všechny, které na ní potkám.

 
Michaela Rožnovjáková

Improvizace a spontanní tanec

Tanec je má cesta k uvolnění. Pomáhá mi nacházet samu sebe. Vystudovala jsem Taneční konzervatoř v Praze, ale opravdovou krásu těla v pohybu jsem poznala až studiem Současného tance a kontaktní improvizace u Zuny Kozánkové. Zajímavé u tohoto studia bylo propojení tance s anatomií v pohybu a masáží Shiatsu. V současném tanci jsem si zamilovala improvizaci, která je nedílnou součástí. Dále mě ovlivnil spontánní tanec, který jsem poprvé zakusila ve Vsetíně v r. 2017 a postupně se stal součástí mého života. Líbí se mi na něm, že se lidé mohou dostat do potřebného stavu uvolnění a odreagování i bez alkoholu a jiných drog.

V mých hodinách improvizace a spontánního tance se postupně naučíte lépe poznat své tělo, zákonitosti těla v pohybu a vše krásně propojit do plynutí.

David Svoboda

OM chanting

Jsem analyticky smýšlející a praktický člověk, rád zkouším nové věci, a to co funguje, rád předávám dál.

Během svého hledání jsem objevil Atma Kryia Yogu, Karla Nejedlého a metodu RUŠ, bioenergetické léčení, automatickou kresbu, muzikoterapii, práci s aurou a čakrami, a spoustu dalšího, co mě formovalo až do teď. Stále se učím od každého, s kým se potkám, protože moje cesta ještě neskončila.

Mám potřebu zkoušet na sobě v praktickém životě, která metoda a jak funguje, co mi přináší užitek a tomu se pak věnuji a předávám informace ostatním.
V současné době se tak věnuji terapiím, pomáhám lidem najít a zpracovat bloky. Praktikuji jógu hlasu a dechu, protože mi toto přináši klid a prostor pro sebe. Věnuji se hudbě a malování, protože umění miluji už od dětství. V profesním životě se zabývám informačními technolgiemi a marketingovými komunikacemi a jsem těmito oblastmi fascinován. Vše co dělám, dělám moc rád.

 
Juliana Mojžíšková

Lektorka zdravotní tělesné výchovy

Pohyb jako takový, byl vždy součástí celého mého života. V mládí jsem cvičila spíše kondiční cvičení, ale s přibývajícími léty a sedavým způsobem života přišly i zdravotní potíže a to především bolesti zad. V současné době bolesti zad jsou nejrozšířenější civilizační chorobou, která už není pouze výsadou lidí vyššího věku.

Začala jsem hledat jiné druhy pohybových aktivit, které by mě pomohly najít způsob, jak se bolesti vyhnout anebo ji eliminovat na únosnou mez, aby jsem mohla fungovat v běžném životě a to i ve vyšším věku.

Lektorku cvičení dělám již 37 let a vyzkoušela jsem spoustou cvičebních metod (aerobic, jóga, , tai-chi, tai-bo).V současné době se věnuji zdravotnímu cvičení, které je cíleně zaměřené na svalovou dysbalanci a odstranění špatných pohybových návyků, spojených se současným sedavým způsobem života.

Mé krédo je "Pohyb je život a celý život se připravujeme na aktivní stáří, abychom si mohli plnit své sny".

 
Zuzka Pernická

Lektorka jógy

KDO JSEM ?

To je mou celoživotní otázkou a otázkou asi každého z nás.

Na cestě za zdravím a vnitřní rovnováhou jsem se setkala s jógou, a její techniky jsou mi celoživotní podporou. Pomohly mi překlenout těžká období životních krizí. Díky jógovému Mistrovi Vishvaguru sw. Mahéshawarándovi jsem se na této cestě ukotvila. Jeho moudrost a poznání, které nám neúnavně předává, jsou stálým impulsem k sebepoznávání.

Od roku 2001 jsem jeho žačkou a lektorkou jógy. V průběhu praxe jsem získala mezinárodní certifikát Jógy v denním životě vydaný International Sri Deep Madhavananda Ashram Fellowship.

Předávám dál, čím jsem byla obdarována. Sdílím s ostatními, jak podpořit kvality lidskosti - mír, laskavost a soucítění.

Toto mě stále přibližuje k odpovědi KDO JSEM JÁ…