Na cestě vědomého partnerství v lásce

Běžná situace v partnerství, která se odehrává často „dobrým“ mužům (ženám):

Muž se odhodlá být upřímný a partnerce oznámí pravdu, že se něco rozhodl provést. Ona se rozzlobí a muž poslechne její hněv a změní své rozhodnutí.
Například: Chce jet na několik dní na chlapskou jízdu. …nebo si chce koupit něco pro něj důležitého… nebo se rozhodne jít na vzdělávací seminář.

 • Od partnera zazněla upřímnost, což je první krok vědomého vztahu, ale na straně druhé si nestál za svým rozhodnutím, vzdal se ho.
  Když se nechal ovládnout reakcí své partnerky, dal jí do rukou MOC nad svým životem, čímž výrazně ztrácí mužskou sílu. On chtěl jen harmonii, klid, a aby žena byla šťastná. Ale ustupováním ztrácí svobodu, chřadne, přestává být šťastný a doslova ztrácí sílu v mužských ramenou.
 • Jeho partnerka ho svojí ŽÁRLIVOSTÍ či ze strachu, že ho ztratí, CHCE VLASTNIT. Je to jedna z mnoha závislosti, které nás v životě stahují.
  Ona chce pouze, aby ji muž podporoval, byl s ní, pro ni, ale ovládáním se staví nad něj, kritizuje, kontroluje a diriguje, čímž ztrácí ženskou jemnost, krásu a moudrost.
 • Někde v koutku duše oba tuší, že takto SE VYTRÁCÍ z jejich vztahu RESPEKT a ÚCTA k sobě i druhému. Že si navzájem už nedůvěřují. A ve stažení různými strachy láska přestává téci proudem. Stává se vzácnou, ačkoli jí je všude dost.

Co vlastně chceme v partnerství?

 • Každý muž chce mít u sebe zářivou, jemnou, spontánní, přirozeně krásnou, chytrou a milující ženu .
 • A každá žena chce mít u sebe mužného, ​​rozhodného, ​​pečlivého, šikovného a milujícího muže.

Tak jak na to?

Jednoduše. Každá situace v partnerství, která nekončí láskou, ale pocitem ublížení, je dílem obou partnerů na plných 50%.

Tzn. v tomto případě si muž potřebuje vyřešit svůj problém s ustupováním a předáváním vlastní moci do rukou své ženy. Na druhé straně žena si potřebuje vyřešit svůj problém se žárlivostí nebo pocitem strachu z opuštění.

Vztahy včerejška jsou VZTAHY ZÁVISLÉ, je v nich boj o moc. Jsou to vztahy, kde se vysává láska.
Vztahy dneška jsou VZTAHY VĚDOMÉ, kde už dva nebojují, ale síla se sdílí a láska se kumuluje a teče proudem.

 • K vědomému vztahu je třeba, aby každý z partnerů začal růst. RŮST SVOU vlastní CESTOU. Ne cestou, kterou mu vybere druhá strana.
  Tuto cestu zároveň neskrývám, komunikuji ji upřímně a laskavě, ze svého srdce. Pokud je ve vztahu zdravá láska, nevzniká hněv za to, že se jeden z partnerů rozhodl udělat něco pro sebe. A pokud ano, to je část závislosti a strachů, které si potřebuje řešit ten, kdo se zlobí.
 • Skutečná BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA je taková, že miluji partnera/ku natolik, že jemu/jí přeji zažívat lásku naplno. I kdyby to mělo znamenat, že si najde někoho jiného. Důvěřuji v jeho či její rozhodnutí, a tím vracím do jeho či jejích rukou jejich vlastní ODPOVĚDNOST VE VZTAHU.
 • Zde je PARADOX SVOBODY. Čím méně mám svobody ve vztahu, tím více z něj chci utéct, nebo utíkám, hledám možnosti jak, aniž by to druhá strana věděla, přece jsem jen udělal/a to co chci. Čím více svobody dávám a dostávám, tím snáze se umím rozhodnout zůstat na jednom místě a nehledat lásku jinde.

Jak začít? 

Postupně. Pokud chci změnit něco ve vztahu, nejspíš začnu u sebe a jen jednoduše pozoruji své reakce. Všímám si, co se mě dotýká, co mě nejvíc trápí, stahuje, a to řeším jako první. Jak? Cestou vlastního osobního rozvoje: kamarád znalý problematiky, kniha, online program, terapeut či hromadný workshop…

Z vlastní zkušenosti vím, že řešením každého vlastního strachu, závislosti či zranění mi postupně pukají neviditelné obruče, kterými jsem postahována a já můžu dýchat svobodněji a jsem každým dnem více a více šťastnější. Je to jen na vás.

Přeji vám krásnou cestu lásky.

S úctou a láskou v srdci Jana AbatisPokud vás článek zaujal, více se můžete dozvědět při osobní konzultaci nebo na individálním setkání.

Máte možnost také zvolit tyto terapie:

Zdravá komunikace – párová terapie

Ženské kruhy

Vaginální mapování

Terapie bodywork

Cest je mnoho a je na vás, kterou si vyberete.Komentáře

Přidat komentář