Cesta ven z nespokojenosti a křivdy

I vám se to někdy stalo:
Jdete po ulici a známí vás osloví:
„To mě ani nepozdravíš?“
„Ne neviděla jsem tě.“
„Ty mě nikdy nevidíš.“

A človíček zůstává stát v tom, že si ho druhá osoba vůbec nevšímá.

Vezme si to osobně a křivda je na světě…a pomalu začíná nabírat na svojí důležitosti: „Já mám pravdu a ten druhý je hrozný.“🤔

Křivda nám přináší rychlý pocit síly. My jsme ti lepší a ten druhý je horší. Vyvýší nás, a my se cítíme lépe.
Zároveň v nás produkuje lítost „já jsem chudáček, vidíte, co mi udělala?“ Držíme si ji jako svojí pravdu a všem to ještě rádi ukážeme, čímž naše iluzorní pravda roste. Proč?

Držíme si svojí křivdu, aby jsme se mohli litovat, a aby nás litovali i ostatní. Vždyť to je tak úžasné a ta pozornost, kterou dostaneme?
Doslova se rochníme v naší křivdě a lítosti zároveň. Stalo se vám to někdy? Mně už spoustukrát,😂 vždy až do momentu, kdy jsem si uvědomila:

Vždyť já nejsem takhle šťastná.
Této osobě se vyhýbam.
Cítím se ublíženě.
Je toto pocit lásky, láskyplného sdílení? Pocit sblížení?
Ne.
Asi jsem někam odbočila…?

Křivda má jednu obrovskou výhodu: dává falešný pocit moci a pravdy. Avšak zbavuje nás zodpovědnosti a teda skutečné moci nad tím, co se nám děje.

Když jsem si křivdu držela příliš dlouho, začala mi dělal nemoc na „mém“ těle.

Jako první to byly potíže s bolestí během menstruace, další mykózy, cysty, potíže s trávením …a u některých žen to pokračuje do myomu a vyoperováni celé dělohy, tak jako u nás v rodině.

Já však to dlouhý rochnění se v dramatické křivdě opustila.

Změna na těle nenechala na sebe dlouho čekat: menstruace nebolí, nejsem během ní slabená. Cysty a mykózy odešly jak mávnutím proutku… Tak jak lítost a ukřivdění.
A i když mě někdy lítost zláká, stačí chvilka uvědomění a je pryč.

Máte to taky tak?
Když ne, přijďte na sezení, ženské kruhy, nebo na naše workshopy např. o zákonitostech komunikace, které vedu s mým partnerem. Naučíte se, jak zamávat s křivdou, lítostí a pocitem ublížení. Jak změnit svůj pohled na realitu naokolo, jak žít šťastněji.

Vždyť všichni chceme být šťastní a zdraví… Nebo ne?

Jana Abatis

Komentáře

Přidat komentář