Bolest při pohlavním styku

Ahoj Jano, nevím si rady s bolestí při sexu, už se to stalo skoro pravidlem, nikdy předtím jsem to takhle neměla…“

Tahle věta mi přišla do mobilu od velmi milé ženy a já jsem se rozhodla svou odpověď s vámi sdílet:

Bolest při pohlavním styku je vždy indikátorem, že něco není v pořádku. Je to červená kontrolka, která bliká a upozorňuje STOP! Bolest vzniká často tehdy, když neposloucháme svoje pocity nebo intuici a neřídíme se podle nich.

Když žena nechce poslouchat svoje pocity, které jí říkají, že její tělíčko nechce sex a přesto dovolí, aby došlo k pohlavnímu styku, ve skutečnosti dovolí, aby její tělo bylo „znásilněné“, i když třeba jen 10 minut denně.

Žena může dovolit násilné chování k jejímu tělu a jóni i delší dobu a k tomu si uvědomovat, že se jí takové zacházení s jejím tělem vůbec nelíbí. Když nedává najevo svoje pocity, pokusí se o to tělo: začne dávat bolestí jasně najevo, ať s tím okamžitě přestane. A to hned!

My ženy pocity během milování často přehlížíme.

Nejznámější odůvodnění: Chci vyjít vstříc muži.

Přehlížení svých pocitů a potřeb nevede k úspěchu. Muž je možná spokojený, ale… Žena si nechává překračovat hranice svého komfortu. Ztrácí pocit úcty a respektu k vlastnímu tělu. Nedůvěřuje si. Nevěří si, že je hodna postavit se za sebe a věnovat si pocit úcty a bezpečí tím, že z této situace vystoupí.

Důvodem bývá pocit nedokonalosti, nedostatečnosti „Nejsem dost dobrá…“

V minulosti ženě někdo pořád říkal, jaká je nemožná, neschopná nebo to, že dělá něco špatně. Žena časem uvěřila cizím slovům a přestala věřit sobě, přestala věřit, že ona SAMA je úžasná bytost plná nádherných darů, že ona může cítit a milovat svoje tělo. A samozřejmě přestala věřit, že se sama může rozhodnout, jaké milování by chtěla zažívat. Přestala se milovat.

Celý systém lidské bytosti je nastavený na ochranu před okamžitou smrtí. Když přetrvává stav násilného milování, tělo nakonec znecitliví, vypne pocity potěšení pro tuto situaci, tzn. pro milování s konkrétní osobou. Začne stagnovat tvořivost a lehkost, žena se upoutává na jistoty. Následuje názory jiných a ne svoje tvořivé nápady, svoje postoje, svoji radost… a začne se ztrácet, neví kdo je, proč je na světě.

V oblasti pánve se začínají ukládat zadržené pocityemoce frustrace a hněvu – a časem vznikají různé nemoci: problémy s menstruací, cysty, myomy, mykózy…

Milování by ale mělo být plné lásky, jiskřivé, hravé a spontánní. Na obou stranách by mělo vytvářet energii štěstí a souznění.

CO TEDY S BOLESTÍ BĚHEM MILOVÁNÍ?

?

 Naše POCITY jsou hlavním barometrem pro určení, co je pro mě prospěšné a co ne, tzn. co je na mém těle vykonávané s láskou a co v nelásce nebo sobectví

?

BOLEST může odejít velmi rychle, stačí, když k milování dojde spontánně nebo vášnivě s plným respektem k vlastnímu tělu i tělu partnera. 

?

Potřebujeme přestat s očekáváním toho nejhoršího a přestat se odevzdávat v důvěře muži. On totiž, co cítíme, co potřebujeme, co si myslíme.

?

Naopak, začít důvěřovat sobě, vnímat, jak se cítím já, odevzdat se vlastní radosti. Když se chci cítit lépe, hledám myšlenky, jak by jsem si představovala to nejúžasnější milování. Znovu se naučit spolupracovat se svým tělíčkem, a na základě vlastních potřeb měnit situaci. Aby se tělíčko cítilo dobře.

CO MŮŽU UDĚLAT PRO ZASTAVENÍ BOLESTI v dané chvíli?

 

?

1. Zastavím situaci

?

2. Znovu se potřebuji naladit, víc rozehřát, jen se tulit, mazlit

?

3. Nedočkavý muž by měl být aspoň 3 kroky za svými představami a sledovat reakce ženy. Když žena ztuhne, muž se vrátí o krok zpět.

?

4. Rozproudit energii dýcháním.

?

5. Učit se vědomému milovaní (kniha) – pomalé milování, milování s měkkou penetrací.

Jóni ví velmi dobře, kdy je už připravená vpustit lingam k sobě úplně bezbolestně. Potřebuje jen „o mnoho“ víc času, pomalé pozornosti a úcty. Přesně opačně jak vidíme např. v pornu. Ale odměna stojí zato.

ZNECITLIVĚNÍ je většinou spojené s hlubokým traumatem z minulosti. V tom případě trvá déle, než se tělíčko vrátí znovu k důvěře v okolí a zároveň k důvěře ve svou majitelku.

Žena v obou případech i při bolestech i při necitlivosti znovu potřebuje začít vnímat a učit se rozeznat, co je pro ni NE a hlavně zkoumat, co je ANO.

Nejrychlejší cesta je cesta prostřednictvím práce s tělem, učení se vědomému dotyku, terapie, vedené bodyworkem, vaginální mapování nebo různé semináře, kde je vytvořený bezpečný prostor pro práci s pánevním dnem a uzdravování vlastní sexuality.

Je to cesta naučit se žít v napojení na vlastní moudrost, skutečnou SEBELÁSKU: Být si vědomá vlastních darů, být si vědomá své jedinečnosti, naplněná úctou, respektem, soucitem, radostí a láskou.

Učení trochu trvá, ale pak se vaše učení může změnit na odměny, na nádherné zážitky plné lásky, rozkoše a štěstí.

Tématu jak najít sebelásku, co v sobě ukrývá, jak ji rozvíjet, a velkému vnitřnímu léčení se věnujeme na Kurzu Zdravá sexualita – zdravé vztahy.

Můžete jít i cestou těchto terapií, které u nás probíhají v příjemném prostředí v prostoru bezpečí a důvěry.

Zdravá komunikace – párová terapie

Ženské kruhy

Vaginální mapování

Terapie bodywork

Srdečně vás zvu

Jana Abatis

Komentáře

Přidat komentář